رویاهای پدرم

 

جدا از حرف‌های روشنفکرانه ، دوست دارم کمی‌ از کتاب خوندن صحبت کنم ، لذتی که شاید ابتدا سخت باشه ، که البته هست ، اما کم کم تبدیل به یک عادت خیلی‌ خوب و جالب می‌شه ... فکرش رو بکن فارغ از هرگونه فکر و خیال روزانه که این روز‌ها ما ایرانی‌‌ها کم نداریم ، یک لیوان چای و یک کتاب خوب میتونه چقدر آرامش بخش باشه ، تابستون ، به همراه مادر عزیزم به شهر کتاب نیاوران رفتم که واقعا مکانی لذت بخش و فوق‌العاده جذاب در تهران شلوغ و پر جنبو جوش ، هرکسی لابه لایه کتاب‌ها و سی‌دی‌ها دنبال یه حسّ پنهان میگرده که این یعنی‌ پیدا کردن فرهنگ که ما ایرانی‌‌ها خیلی‌ ازش دوریم ، گواهشم تمام رستوران‌های زیاد و شلوغ شهر و کتاب فروشی‌های کم و خلوت شهر هست ، کاش میتونستیم قدری به جای نشون دادن سریال‌های کم اهمیت و برنامه‌های زرد و تبلیغ بستنی ، برنامه هایی مثل دو قدم مانده به صبح رو بیشتر و بیشتر درست میکردیم تا کمی‌ روی خودمون کار کنیم و فرهنگ کتاب خونی رو بالا ببریم ، چند وقت پیش آماری می‌خوندم که کشور ژاپن از نظر کتاب خونی در اولین رتبه هستند ، خوب عجیبم نیست ، اگر کمی‌ به ژاپن نگاه کنیم ، میبینیم که همین مطالعه‌ها و تحقیق هست که از ژاپن کشوری ساخته که هر کشوری رو نیازمند به فناوری خودش کرده ... امیدوارم بتونیم کمی‌ خودمون رو تغییر بدیم ، از نصیحت کردن که بگذریم میرسیم به معرفی‌ کتابی‌ که این روز‌ها من رو حسابی‌ مشغول خودش کرده ، احتمالا نویسندش رو همهئ‌ مردم دنیا ۱ سالی‌ هست که میشناسند .. باراک اوباما ، رئیس جمهور صلح طلب و با شخصیتی که سخنرانی‌ هاش و برای هرکسی جذاب و دلپذیر و البته امید بخش هست..

از او تاحالا سه  کتاب چاپ شده و یکی‌ از اونها "رویاهای پدرم" هست که نثر فوق‌العاده جذابی داره ، به جرات می‌تونم بگم این یکی‌ از بهترین زندگی‌ نامه‌های سیاست مداران دنیاست ، پس خوندنش رو به کسانی‌ که خاطرات شخصیت‌های سیاسی رو میپسندن و همینطور به کسانی‌ که تلاش و اراده و سختی رو فراموش کردن توصیه می‌کنم .. باراک اوباما جدا از رئیس جمهوری منحصر به فرد بودن ، نویسنده ای قابل تقدیره .. گوشه‌ای از خبر خبر گذاری کتاب ایران رو براتون اینجا میزارم ..

 ...وی در این کتاب زندگی‌ خود را از آغاز تا زمانی که به دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد راه یافت شرح می‌دهد. اوباما همچنین در این کتاب به موضوعاتی چون نام اصلی‌اش «باراک حسین اوباما»، ماجرا‌هایی را چون چگونگی آشنایی مادر امریکایی با پدر کنیایی‌اش و جدایی آن‌ها در زمانی که او چهار ساله بود و پشت سر گذاشتن نوجوانی‌ بدون حضور پدر در خانه شرح می‌دهد. اوباما همچنین اولین تجربیاتش از نژادپرستی را در زمانی که نوجوان بود، در این کتاب تشریح کرده است. 

این کتاب به نوشته یکی از منتقدان سرشناس نشریه تایمز، بهترین خاطرات نوشته شده توسط یک سیاستمدار است. همچنین «رویاهای پدرم» در سال ۲۰۰۶ در یکی از بخش‌های جایزه گرمی به عنوان کتاب برگزیده انتخاب شده است.

/ 2 نظر / 9 بازدید
مرجان

کلاً شخصیت این آقا رو خیلی دوست دارم خیلی انرژی مثبت میده فعل خواستن = توانستن است رو ایشون به درستی صرف کرده البته نباید از نظر دور داشت که در آمریکا میشه اینکارو کرد که سیاهپوست باشی و ترقی کنی درواقع اونجا شایسته سالاریه نه..... امیدوارم که موفق بشه هر جند اگه حتی برای مردم هم کاری نکنه حداقل برای خودش که کرده امیدوارم توهم موفق بشی دکتر [چشمک][ماچ]