بهترین کارگردان درجه ۳ ایران

 

مسعود کیمیایی بهترین کارگردان درجه ۳ ایران است ! او سالهاست که در سودای ساختن فیلم خوب ، فیلم‌های بد زیادی را می‌سازد اما همچنان با حمایت‌های خاص ارگان‌های دولتی به فیلم سازی ادامه میدهد. آخرین اثر وی محاکمه در خیابان است. طبق روال همیشگی‌ پولاد کیمیایی نقش اصلی‌ فیلم را بازی‌ می‌کند و به قول تیتراژ فیلم ستاره‌ها به بازی‌ او پر و بال میدهدند تا هم او بدرخشد و هم قصه جلو برود. فیلم سیاه سفید است و به دلیل کیفیت متوسط فیلم برداری حاصل کار جالب نیست. خیانت ، خنجر از پشت ، سوالات بی‌ جواب ، قهرمان سازی‌های های اغراق شده و دوستی‌‌های گرم و ادم‌های مرموز و بعضا خطرناک هیچ گاه از فیلم نامه‌های کیمیایی بیرون نمی‌رود.

او هنوز به ساختن فیلم‌های قبل از انقلاب و بعضا مبتذل علاقه دارد ! پولاد تمام سعیش را می‌کند تا نقش فردی را بازی‌ کند که شب عروسیش خبر بدی رو میشنود و به دنبال حقیقت در ترافیک تهران گرفتار است. حامد بهداد را مثل همیشه ، ۳ یا ۴ دقیقه بیشتر نمی‌بینیم که همان هم مثل همیشه هست .. بازی‌ پولاد اصلا جالب نیست و این داستان تا اواسط فیلم پیش میرود، برای اینکه فضای فیلم عوض شود داستان تغییر می‌کند و ۲ شخصیت جدید وارد فیلم میشوند ، نیکی‌ کریمی‌ ، محمد رضا فروتن ! کریمی‌ خیانت کرده و با شریک همسرش قصد سفر دارد. بازی‌ کریمی‌ خیلی‌ ضعیف و در مقابل او فروتن خوب و پخته بازی‌ می‌کند.

صدا برداری فیلم قسمت هایی که در خیابان هست ضعیف است. تم اصلی‌ داستان خیانت است که جاهایی اغراق شده و جاهایی خوب نشان داده میشود. نمیدونم چرا نیکی‌ کریمی‌ قدر خودش را نمی‌داند و با بازی‌ در فیلم‌های افتضاح و بی‌ هنر مثل آقای هفت رنگ و زن‌ها فرشته اند خودش را تا سطح بازیگرانی چون مهناز افشار و نیوشا ضیغمی پائین میاورد. محاکمه در خیابان بدون شک بهتر از رئیس است و شاید از حکم هم بهتر باشد اما هنوز جزو کارهای بسیار عادی سینماست. دیدنش را پیشنهاد نمیکنم!

/ 1 نظر / 20 بازدید
مرجان

یعنی میشه ما دوتا اینقدر تشابه عقیده داشته باشیم دیشب این فیلم و دیدم واقعا راجع به کیمیایی درست میگی بهترین دربدترین این چی بود که ساخت باید گفت معجونی از سو’تفاهم ‘‌تعصب ‘ خیانت و وفاداری درواقع سرگیجه کارگردان ولی نیکی کریمی رو در هر شکلی دوست دارم اگه خیلی گزیده کاری کنه نمیبینیمش ‘‌چون توی اخیر هیچ فیلم قابل تاملی ساخته نشده البته گله ای نیست . با احترام به خاطر نقد خوبی که نوشتی [گل]